Image result for erseka

Erseka është një qytet me tradita të madha kulturore. Ndër vite ka pasur shumë qytetarë kolonjarë, të cilët kanë kontribuar sukseshëm në fusha të ndryshme të artit dhe kulturës. Ndër më të njohurit kanë qenë Petro Nini LuarasiPapa Kristo Negovani Sevasti QiriaziParashqevi QiriaziAgim QiriaqiDhori QiriaziJani VretoFaik KonicaSali ButkaGani ButkaMersin Prodani, dhe Zalo ProdaniThemistokli GërmenjiZylyftar PodaSpiro BellkameniHasan Zyko KamberiShahin Kolonja.

Marre Nga: florjanamane.wordpress.com

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *